تبلیغات
سهامداران بانک ملت - تعیین نرخ سود بانكی سال 88 تا چهارشنبه .همزمان بت ورود بانک ملنت به بورس

تعیین نرخ سود بانكی سال 88 تا چهارشنبه .همزمان بت ورود بانک ملنت به بورس

شنبه 26 بهمن 1387  10:23 ب.ظ

محمود بهمنی در حاشیه نخستین همایش بین‌المللی نظام جامع سنجش اعتبار اظهار داشت: اگر بخواهد قیمت سكه بالا برود بانك مركزی بلافاصله وارد بازار خواهد شد و امسال اگر چنین اتفاقی بیفتد سكه با قیمت حداقل 10 درصد پایین‌تر به كاركنان داده خواهد شد تا منافعی برای كارمندان داشته باشد.
وی افزود: نباید دادن سكه این تصور را به وجود آورد كه كسب قسمتی از منافع آنها را به همراه خواهد داشت و اصلاً چنین چیزی وجود ندارد و بانك مركزی فقط برای كنترل بازار این كار را انجام می‌دهند.
رئیس كل بانك مركزی گفت: كسانی كه در پایان سال به سمت خرید سكه می‌روند با عرضه سكه مواجه می‌شوند و قیمت به صورت متعادل نگه داشته خواهد شد و با مسائلی كه در سال گذشته با آن مواجه بودیم روبرو نخواهیم شد.
بهمنی رفتن مستخدمین حسینی از بانك مركزی به مؤسسه مالی و اعتباری توسعه را حركت به سمتی بالاتر دانست و افزود: مستخدمین حسینی با رفتن به مؤسسه مالی و اعتباری توسعه به بانك مركزی كمك خواهد كرد.
وی در خصوص نرخ تورم در سال آینده تصریح كرد: با موضع‌گیری بانك مركزی در این زمینه شاهد كاهش نرخ تورم بوده‌ایم و بحران جهانی به كمك نظام بانكی آمد و توانست نرخ تورم را از 4/29 در پایان شهریور ماه به 24 درصد برساند.
بهمنی افزود: در زمینه كاهش قیمت‌ها به طور كامل هنوز از عمده فروشی به خرده فروشی حركت نكرده‌ایم و روند آن روبه كاهش و نزول است و امیدواریم در پایان سال جاری نرخ تورم را به كمتر از 24 درصد و در ابتدای سال آینده این نرخ را به 23 درصد برسانیم.
بهمنی گفت: نرخ سود در حال طی كردن مراحل آخر بسته سیاستی، نظارتی می‌باشد و تا پایان بهمن ماه به هیئت دولت ارائه خواهد شد.
وی تصریح كرد: نرخ تسهیلات بانكی در بسته سیاستی‌ـ نظارتی تا پایان بهمن ماه به هیئت وزیران یا كمیسیون اقتصادی ارائه خواهد شد و برای اجرایی شدن آن باید مورد تأیید قرار گیرد.
بهمنی افزود: بانك در بخش‌های اقتصادی در توزیع بخشی از اعتبارات تأثیراتی گذاشته و بیشتر بها را به تولید اختصاص داده است و شاهد اجرای صحیح بانكداری اسلامی خواهیم بود و مصرف منابع قرض‌الحسنه باید در بانك قرض‌الحسنه باشد كه مكمل همه اینها به سیستم جامع اطلاعات بانكی می‌باشد.

نوشته شده توسط: متصدی امور بانکی | آخرین ویرایش:سه شنبه 13 مرداد 1388 | نظرات ()