تبلیغات
سهامداران بانک ملت - حرفهای مدیرعامل بانک ملت در جلسه معارفه

حرفهای مدیرعامل بانک ملت در جلسه معارفه

جمعه 25 بهمن 1387  12:20 ب.ظ

 علی دیواندری در نشست معارفه بانك ملت كه عصر چهارشنبه گذشته برگزار شده بود اظهار داشته است که : 5 درصد سهام بانك ملت در مرحله اول آخرین روز بهمن ماه عرضه خواهد شد.
رئیس هیات مدیره بانك ملت در این همایش در پاسخ به سوالی درباره اینكه اگر در روز عرضه قیمت كشف شده زیر قیمت اسمی باشد، بازهم سهام بانك ملت عرضه خواهد شد، گفت: بله. قیمت هرچه باشد عرضه ادامه خواهد داشت.
دیواندری در خصوص آثار مثبت و منفی عرضه سهام بانك ملت در بورس گفت: تغییر قواعد و قوانین بازی در بانك و قرار گرفتن در شرایط رقابتی یكی از این آثار است.علاوه بر آن فرهنگ دولتی 30 سال بر بانكهای دولتی سایه حاكم بوده و برخی براین باورند خروج حساب دولتی از بانك یكی از تبعات منفی واگذاری سهام شركتهای دولتی است.
وی در پاسخ به سوالی درباره آثار تحریم ها بر فعالیت نخستین بانكی كه سهام آن به سهامداران جزء خواهد رسید، گفت: بانك ملت پیش از آغاز تحریم ها سیستم مبادلات بر مبنای دلار را از دستور كار خارج كرد. علاوه بر آن بانك ملت در كشورهایی شعبه دارد كه به عنوان تنها بانك ایرانی است.
به گفته دیواندری بانك ملت در كره جنوبی، كشورهای شرق آسیا و در تركیه، كشورهای اروپای مركزی را پوشش داده و شعبه ای نیز در انگلستان داشته و حوزه اروپای شمالی را نیز تحت پوشش قرار می دهد.
دیوانداری ضمن اشاره به اینكه شركت سرمایه گذاری ملت هیچ ارتباطی به بانك ملت ندارد، گفت: سهام شركت سرمایه گذاری ملت در سال 81 به فروش رفته و وجه آن نیز وصول شده است.
رئیس هیات مدیره بانك ملت افزود: در رابطه با تغییر اسم شركت شكایتی هم به دادگاه تقدیم شده تا نام این شركت تغییر یابد چراكه اصلااین شركت مربوط به بانك ملت نیست.
دیوانداری در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینكه تكلیف آندسته از سهامدارانی كه پیش از انقلاب سهامدار بانك ملت بوده اند، چه خواهد شد، گفت: تاكنون سهامدار معترضی نداشته ایم. علاوه بر آن اگر با چنین شرایطی مواجه شویم، دولت براساس اصل 44 متعهد خواهد بود.
دیواندری در پاسخ به سوال دیگری درباره مكانیزم های حمایت از سهام بانك ملت پس از عرضه در بورس گفت: مسلما سهامداران عمده برنامه هایی را درخصوص بازارگردانی درنظر خواهند گرفت. اما ما به عنوان بانك، دخالتی در این باره نخواهیم كرد

به هر حال  به قول رئیس سازمان خصوصی سازی بازار سرمایه كشور ما از اصول و قاعده خاصی پیروی نمی كند.اما امیدواریم كه عرضه سهام بانك ملت درروزهای پایانی سال تجربه موفقی باشد


نوشته شده توسط: متصدی امور بانکی | آخرین ویرایش:جمعه 25 بهمن 1387 | نظرات ()