تبلیغات
سهامداران بانک ملت - تا شنبه

تا شنبه

پنجشنبه 1 اسفند 1387  12:26 ق.ظ

 نقل از روابط عمومی شركت بورس امروز تعداد 655 میلیون سهم از سهام بانك ملت به ارزش 35 میلیارد و 700 میلیون تومان در راستای اجرای سیاستهای كلی اصل 44 قانون اساسی عرضه شد.

از ابتدای شروع معاملات و دریافت تقاضای كلیه ایستگاههای معاملاتی رقابت برای كشف قیمت سهام بانك ادامه داشت به طوری كه قیمت آن از80 به 100 تومان رسید.
 
درساعت 15/11 دقیقه معادل 340 میلیون سهم این بانك به قیمت 105 تومان به فروش رفت.
 
در جلسه ای با حضور رئیس سازمان خصوصی سازی و مدیرعامل شركت بورس مقرر شده است كه مابقی این سهام با قیمت 105 تومان ، شنبه هفته آینده 3 اسفند ماه عرضه شود.

عرضه بانك ملت، عرضه موفق
غلامرضاكرد زنكنه رئیس سازمان خصوصی سازی در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: ما از 4 روش مراحل قیمت گذاری سهام بانك ملت را بررسی كردیم .
 
در هر 4 روش قیمت گذاری به میانگین قیمت 103 تومان رسیدیم، اما قیمت 105 تومانی هر سهم بانك ملت برای ما عرضه موفقی به شمار می آید.

وی با اشاره به اینكه بانك ملت ازجمله 10 شركت برتر كشور به حساب می آید و رتبه اول را بین بانك ها داراست، تاكیدكرد: از آنجایی كه این سهم با قیمت 105 تومان فروش رفت و با برآورد اولیه ما هماهنگ بود از نظر سازمان خصوصی سازی این عرضه موفق است.
 
زمان معاملات تمدید نشد ، هفته آینده سهام را عرضه می كنیم
حسن قالیباف اصل مدیرعامل شركت بورس در خصوص عرضه سهام بانك ملت به خبرنگاران گفت : مقرر شده بود كه 5 درصد از سهام بانك ملت امروز عرضه شود. در جریان این عرضه 340 میلیون سهم این شركت امروز به فروش رفت، اما به علت عدم تمدید زمان معاملات ادامه عرضه مابقی این سهم به شنبه موكول شد.

وی با اشاره اینكه مدیرعامل در صورتی كه در یك جلسه معاملاتی سهام به طور كامل فروخته نشود می تواند جلسه معاملاتی دیگری تعیین كند گفت: درآیین نامه چارچوب عملیات بازارآمده است«در شرایط خاص مدیرعامل می تواند با كسب موافقت سازمان بورس نسبت به تغییر شرایط عرضه سهام اقدام بنماید».

مدیرعامل شركت بورس تشریح كرد: براساس آیین نامه عرضه اولیه درصورتی كه سهام شركتی بالغ بر 50 درصد به فروش برسد با استفاده از اختیارات مدیرعامل بورس آن معامله را تایید كرد.

وی افزود: در راستای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و طبق مصوبه هیات وزیران اردیبهشت 86 مقرر شده است كه5 درصد از سهام بانك های تجارت ، صادرات و ملت در بورس عرضه شود. لذا آمادگی برای عرضه این سهام و دریافت درخواست های پذیرش آنها در بازار سرمایه در طول یكسال گذشته انجام شد.
 
مراحل تبدیل بانك ملت به شركت صورت گرفت و این بانك در لیست شركت های پذیرفته شده در بورس به عنوان چهارصدو چهل و هشتمین شركت درج شد.

نوشته شده توسط: متصدی امور بانکی | آخرین ویرایش:سه شنبه 13 مرداد 1388 | نظرات ()